Sağlıklı Ürünlerle Temiz Çevre

Sağlıklı Ürünlerle Temiz Çevre

Dünya gitgide yaşanılamayacak bir hal almaya başlamıştır. Buna birçok durum sebep olmaktadır.  Bilinçsizce çöp yerine ortalığa atılan atıklar toprağın verimini düşürdüğü gibi birçok kimyasalında toprağa karışmasına neden olmaktadır. Bu durum her geçen gün arttığı için çok büyük sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu durumun önüne geçmek için kâğıt kalem tercih edilebilir. Kalemin parçalarını doğaya atsanız bile kısa sürede çözünerek toprağa bitkisel gübre kaynağı sağlamaktadır. Herkesin eline geçen çöpü çevre yerine çöp kovasına atması gerekir fakat bu durum oluşturulamayınca böyle alternatif fikirlerin önü açılmaktadır. Tohumlu bio kalemler sayesinde doğaya çok sayıda ağaç kazandırabilirsiniz. Her yaştan insanın gerekli bilince sahip olması için bu kalemler tercih edilebilir. Böylelikle daha yaşanılır ve sürdürülebilir bir çevreye sahip olunur.

show_tDoğa dostu kalemlerle hem ofiste, işte ve okulda işlerinizi halledebilir hem de doğayı koruyabilirsiniz. Bu gerçekleştireceğiniz atılım küçük adımlardan oluşsa da bu bilincin oluşturulmasıyla doğa için çok büyük fayda sağlayacaktır. Doğa dostu kalem bitkisel gübre ve tohum ihtiyacını sağladığı için daha önemli hale gelmektedir.  Çeşitli bakanlıklar, kuruluşlar, kurumlar ve sosyal sorumluluk projeleri sorumluluk ve bilincin artırılması için birçok çalışmada bu ürünlerin tanıtımını ve dağıtımını yapmaktadır. Fakat yeni bir çözüm yolu olduğu için birçok kişi bu kalemlerin faydalarını bilmemektedir. Bu yüzden bu kalemlerin tanıtımı daha çok yapılarak satın alma işlemleri artırılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Doğada Yok Olurken Kağıtta Kalıcı İzler Bırakan Bio Kalemler: başlıklı makalemizde Bio Kalem, promosyon kalem ve Tohumlu kalem hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir