Kâğıt Kalem Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Kâğıt Kalem Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Kâğıt kalem, doğaya her gün bırakılan milyonlarca atığın yerine geri dönüştürülebilir ürünler kullanmanın en önemli basamaklarından biridir. Her gün milyonlarca insan kalemlerini atmakta ve yerlerine yeni kalemler almaktadır.  Kalemlerinizi attığınızda bu kalemlerin doğada geri dönüştürülmesi için onlarca yıl gereklidir. Benzeri plastiklerden kalemler alarak ise bu kısır döngüye destek vermiş olursunuz. Ekosistemin dengesini bozan bu plastikler yerine kâğıt ve bio plastikten üretilen kalemler alarak bu sorun için büyük bir adım atmış olursunuz. Sadece siz aldığınız için değil ama sizle beraber diğer kişilerin de bu kalemlere rağbet etmesi sürdürülebilir kalkınmaya destek verecektir.

karacam-tohumlu-kalemKâğıt kalem modellerinin en önemli özelliklerin kalemlerin gövde kısımlarında kâğıt kullanılmasıdır. Kâğıt kalemlerde kullanılan diğer plastik kısımlarda ise bio plastik kullanılmaktadır. Kalemlerin uçlarında doğaya zararı olmayan mürekkepler kullanılmaktadır. Kâğıt kalemlerde hem tükenmez kalem hem de kurşun kalem seçenekleri bulunabilmektedir. Kurşun kalemlerin tamamı kâğıdın sıkıştırılması ile üretilen kaliteli ve doğaya dost ürünlerdir. Kurşun kâğıt kalemlerin refilleri ise siyah ya da kırmızı olabilmektedir. Tükenmez kâğıt kalemlerde ise hem bio plastikten üretilen basmalı hem de geri dönüştürülmüş kâğıttan üretilen kapaklı ürünler bulunmaktadır.

Kâğıt kalem, tükenmez kalem çeşitlerinde tohum haznesi bulunan kâğıt kalemler de bulunmaktadır. Bu ürünlerde ardıç, erguvan, göknar, karaçam, ladin gibi tohumların bulunduğu kâğıt kalemler vardır. Bu tohumlar kâğıt kalemlerin basma mekanizmalarındaki tohum haznesine konmaktadır. Hem kâğıt kalem kullanarak geri dönüştürülmüş ve doğaya zararsız kâğıtlardan üretilmiş ürünler kullanabilir hem de tohumlar sayesinde kâğıtların üretildiği ana kaynak olan ağaçların oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz. Bir tohumlu kâğıt kalem alarak, yüzlerce kâğıt kalemin üretilebileceği ve yaşamamız için gerekli temiz havayı oluşturan bir ağaç oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğa Bilinci Aşılayan Kalem başlıklı makalemizde kağıt kalem, kağıt kalem nasıl kullanılır ve kağıt kalemin avantajları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir