Doğada Yok Olurken Kağıtta Kalıcı İzler Bırakan Bio Kalemler:

Doğada Yok Olurken Kağıtta Kalıcı İzler Bırakan Bio Kalemler:

Dünyamız, doğada bıraktığımız çözünemez atıklar ile hızla kirlenmektedir. Tüketimi sürekli yapılan maddelerin doğada çözünemez nitelikte oluşu kirlenme hızına olumsuz yönde bir katkı sağlamaktadır. Örneğin kalem gibi hemen her iş sahasında ve eğitimde kullanılan malzemelerin doğada çözünemez oluşu büyük bir sorun kaynağıdır. Petrol kökenli plastikler ile üretilen, doğada yüzlerce yıl yaşayan plastik kalemlere dünyanın geleceğini koruyan bir alternatif olan üretilen bio kalem tamamen biyobozunur nitelikte materyallerden üretilen bir üründür. Bitki, bakteri ve alg kaynaklı üretilen biyoplastik malzemelerden ya da geri dönüştürülmüş kağıtlar ve biyoplastiğin bir arada kullanımı ile üretilen bio kalemler, dünyaya kalıcı cümleler armağan etmenize araç olurken, doğada tam manasıyla yok olan ürünlerdir. Bio kalemleri tercih ederek dünyamızın ömrünü uzatmak bizim elimizdedir.

ardic_t

Bio kalem ürünler pek çok farklı model seçeneğine sahiptir. Biyoplastikli, metal aksamlı ve tohumlu kalem bu ürün seçenekleri arasındadır. Tohumlu kalem, biyobozunur nitelikli kalemlerin gövdesine göknar, ladin, karaçam gibi ağaç tohumu tanelerinin yerleştirildiği bir üründür. Kalemlerin tepe noktalarına bir bölme, kapak veya silgi vasıtasıyla tohumlar için bir alan oluşturulmuş oluyor. Kaleme sahip olan kişiler dünyaya biyobozunur bir ürün alarak yapmış olduğu iyiliği saksıda bir ağaç tohumu büyütüp, onu toprak ananın kucağına bırakarak devam ettirmiş oluyor.
Bio kalemler kişiselleştirilebilmektedir. Bu kişiselleştirme imkanı ile promosyon kalem tercihlerinizi de bio kalemler arasından yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğa Dostu Kalem Üretimi Yapan Firma başlıklı makalemizde Bio Kalem, doğa dostu kalem ve kağıt kalem hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir