Doğa Dostu Kalemler

Doğa Dostu Kalemler

karacam-tohumlu-kalem

Günümüzde her sektörde geçerliliği olan yenilikçi, çevreye ve doğaya saygılı üretim politikalarını benimsemiş olan firmalar sosyal sorumluluk sahibi olarak yurt içinde ve yurt dışında teşvik edilmekte ve desteklemektedir.

Promosyon sektöründe üretilen en çevre dostu ürünlerden biri olan bio kalem, mısır nişastası atığından elde ediliyor ve daha da önemlisi 180 gün içerisinde doğada çözünerek kayboluyor.

Doğal yaşamı destekleyen en yaratıcı projelerden biri ise kapağındaki özel bölümde 3 adet karaçam tohumu bulunan tohumlu kalem olarak gösterilebilir. Bu ürün çevre duyarlılığına dikkat çeken ürünlerden biri olarak da birçok ödüle layık görüldü.

Çoğu firmanın özel günler için satın aldığı promosyon kalem ürünleri içerisinde doğa dostu ürünler her açıdan tercih edilir durumdadır. Bu nedenle yeni tasarım doğa dostu promosyon ürünleri için firmalar büyük yatırımlar ile araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

2008 yılından bu yana tescilli tasarım ve sertifikalara sahip olarak çevre dostu üretim yapan Steppen firması sektörün öncülerinden biri olarak çalışmalarına devam etmektedir. Ürün bilgisi ile ilgili daha detaylı bilgi www.steppen.com.tr adresinde mevcuttur.

 

Bir önceki yazımız olan Doğa Dostları İçin Organik Kalemler başlıklı makalemizde Bio Kalem, doğa dostu kalem ve kağıt kalem hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir