Neden Doğa Dostu Kalem Kullanmalıyız?

Neden Doğa Dostu Kalem Kullanmalıyız?

ktr_204_t

Doğayı korumak ve bunun için bir adım atmak aslında her an yaptığımız her şeyin içerisinde mümkündür. Küçük şeylerle fark yaratarak doğaya zarar vermeden yaşayabiliriz. Doğanın hergün kirlenmesi tüm dünyanın sorunudur. Bu da hem bizi hem de gelecek nesilleri etkileyecektir. Çünkü dünyadaki kaynaklar tükenebilmekte ve yenilerinin oluşması milyonlarca yıl almaktadır. Aldığınız basit bir plastik kalemin doğaya karışması için çok uzun yıllar gereklidir. Bunun yerine bio plastikten üretilmiş ürünler alarak hem sürdürülebilir kalkınmanın planlanmasına destek olmuş olur hem de doğaya zarar vermeyen atıklar oluşturursunuz.

Her gün milyonlarca kişi evde, işyerinde, okulda ve diğer yerlerde kalem kullanmaktadır. Bu kalemler eğer bio plastik ve kâğıttan üretilmiş olsalardı hem doğaya milyonlarca yıl toprağa ait olmayan plastik bırakılmış olmayacak hem de geri dönüşen ürünleri kullanabilecektik. Steppen, kalemleri doğada kolay gübreleşen bio plastikten üretmektedir. Doğa dostu kalem isterseniz basma yerinde tohum bulunan seçenekleri de bulunmaktadır. Birçok farklı ağaç ana kaynak olarak kullanılmaktadır. Kâğıt kalem yapımında ardıç, göknar, erguvan, karaçam, ladin, manolya, sedir ve mazı kullanılmaktadır. Tükenmez kalem ya da kurşun kalem ürünler bulunmaktadır. Hepsinde tüm elemanları ayrı ayrı geri dönüştürülebilir ve doğaya zarar vermeyecek şekilde üretilmektedir. Gövdelerinde farklı ağaçlardan elde edilmiş kâğıtlar kullanılmaktadır. Kâğıt kalem alarak küçük bir adım atacaksınız. Ancak bu hem sizin için hem de çevrenizdekiler için büyük fark yaratacaktır.

Bir önceki yazımız olan Doğa Dostu Kağıt Kalem İle Geleceğinizi Koruyun başlıklı makalemizde doğa dostu kalem ve kağıt kalem hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir