Neden Doğa Dostu Kalem Almalısınız?

Neden Doğa Dostu Kalem Almalısınız?

Doğa dostu kalem almak, sürekli kullandığımız ve her geçen gün kirlettiğimiz doğanın bizlere sürdürülebilir bir yaşam sunmasını sağlamaktadır. Bu kadar küçük bir şey yaparak doğaya yardımcı olmayacağınızı düşünmemelisiniz. Çünkü çevrenizi değiştirmek, iyileştirmek için önce birey olarak bilinçlenerek çevrenizdekileri aydınlatmalısınız. Doğa, tükenmeyen sınırsız bir olguymuş gibi sürekli olarak insanların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Anacak ihtiyaçlarınızı karşılarken birkaç yıl sonrasını da düşünmelisiniz. Çünkü herkes geri dönüşümü olmayan ürünler tükettiğinde doğada kullanabileceğiniz kaynaklar belki de yıllar içinde tükenecektir. Yenilenmesi ise yüzyılları alabilmektedir. Bu süreci yaşamamak için önce kendinizden başlayarak çevrenizdeki kişilerin de geri dönüştürülebilir ürünler kullanmasınız sağlamalısınız.

public_tDoğa dostu kalem; her gün milyonlarca kullanılan ve atılan, yıllarca doğada atık olarak çözünemeyen plastiklerin yerine bio plastikten üretilmektedirler. Bio plastikler çok kısa bir süre içerisinde toprakta gübreleşebilen ürünlerdir. Özellikle son yıllarda, devlet ve birçok özel kurumda da bu ürünlerin kullanımı desteklenmektedir. Çünkü son yıllarda herkesin farkına vardığı olgu, doğanın sınırsız kaynaklarının olmadığıdır. Bu nedenle sürdürülebilir kalkınma politikasında çevreyle dost ürünlerin kullanımı istenmektedir.

Doğa dostu kalemler, tükenmez kalem ya da kurşun kalem gibi seçeneklere de sahiptir. Tohum haznesi sayesinde bir kalem alarak yüzlerce kalemin üretilebileceği bir ağacı yetiştirebilmeniz de mümkün olmaktadır. Doğa dostu kalemlerde kullanılan renklendiriciler sayesinde çok hoş görünümlere sahip kalemler oluşturulmaktadır. Renklendirici boyalar hiçbir şekilde insan sağlığına ya da doğaya zararlı kimyasal içermemektedir. Tamamen doğal ve doğada çözünebilen ürünlerden meydana getirilen doğa dostu kalemler, toprakta 1-3 yıl içerisinde tam anlamıyla ayrıştırıcılar tarafından dönüştürülüp, gübre haline getirilmektedir. %100 oranında dönüşüm sağlanılan doğa dostu kalemler ile atık oluşturmak yerine diğer canlıların yaşam zincirinde yer alabilecek ürünler almış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Çevreye Zarar Vermeyen Kalemlerle Doğayı Koru başlıklı makalemizde promosyon kalem, promosyon kalem fiyatları ve promosyon kalem seti hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir