Doğa Dostu Kağıt Kalem İle Geleceğinizi Koruyun

Doğa Dostu Kağıt Kalem İle Geleceğinizi Koruyun

public_t

Modern dünya ürettiği cazibeli ürünlerin birçoğunu doğada çözünemez maddeler ile üretmekte. Tüketim çılgınlığı ile alınan her çözünemez kaynaklı eşyanın yerine bir yenisi alınmakta ve eski kabul edilenler çöpe dolayısıyla doğaya atılmaktadır. Doğada çözünemez maddeler ile üretilen ürünlerin etkisi ile toprak, su yani bir bütün olarak dünyamız hızla kirlenmekte ve ekolojik denge bozulmaktadır. Bu kirlenmeye dur demek ve doğal süreçlerin devamlılığını temin edebilmek için petrol kökenli doğada çözünemeyen plastikler yerine bitki, bakteri ve alg gibi organik varlıklardan üretilen biyobozunur yapılı biyoplastikler hammadde olarak tercih edilmelidir. Özellikle yoğun şekilde tüketilen maddelerde biyoplastiklerin tercih edilmesi kirlenme hızını büyük ölçüde azaltacaktır. Örneğin kalem gibi hayatın hemen her yerinde kendine ait bir varlık bulan eşyaların doğa dostu bir kimlik kazanması dünyanın geleceği için önem arz etmektedir.

Dünyanın hızlı çöküşünü yavaşlatmak, doğayı korumak için üretilen kağıt kalem, bitki kökenli biyoplastikten ve geridönüştülmüş kağıttan imal edilen bir üründür. Kağıt kalemler diğer kalemlerle yapılabilen her şeyi yapmaya uygundur. Çeşitli model ve ebatlarda pek çok seçeneği olan bu doğa dostu kalem, doğada kendinden geriye iz bırakmayacak biçimde çözünebilirdir. Bir kağıt kalem modeli olan tohumlu kalemler, kalem kapakları üzerinde oluşturulan haznelere yerleştirilen tohumlar ile dünyayı korumayı ve bir ağaç büyütmeyi sağlar. Geleceğinizi korumak, bir ağacın büyüyüşüne tanık olmak veya markanızı tanıtmak için siz de kağıt kalem kullanın!

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Ürünlerle Temiz Çevre başlıklı makalemizde doğa dostu kalem, kağıt kalem ve kalem hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir