Bio Kalem ile Daha Sağlıklı Nesiller

Bio Kalem ile Daha Sağlıklı Nesiller

Bio kalem ile çocuklarımız ve bizler artık daha sağlıklı ve daha rahat bir şekilde yazı yazabiliriz. Zira çevreci anlayışların tüm sektörlere giderek hâkim olduğu günümüzde birçok firma ürünlerini doğayı ve çevreyi kirletmeyen ve insan sağlığına zarar vermeyen unsurlardan üretme ve satma yoluna gitmektedir. Bununla birlikte ağıza giren, elle tutulan, sürekli olarak ceplerde taşınan kalemler için de sağlıklı ve çevreci yaklaşımlar ortaya çıkmaktadır. Çünkü el ve ağız teması ile birlikte birçok zararlı madde insan vücuduna girmekte ve bunun sonucu olarak da zaman içinde bir takım rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bunun önüne geçmek için ise yeni tarz ürünler kullanmak en akılcı çözüm olacaktır.

galaxy_k_t

Hiçbir şekilde plastik ve katkı unsuru taşımayan kalem

Bio kalem, hiçbir şekilde plastik ve katkı unsuru taşımaz. Bu yönüyle gereken tüm sertifikalar alınmıştır ve kullanıcı hiçbir şekilde sağlığına zarar veren bir unsur ile karşılaşmayacaktır. Bununla birlikte biodegradable plastik dediğimiz insan sağlığına kesinlikle zarar vermeyen ve içinde ağır metal atıkları veya toksik madde bulundurmayan unsurlardan faydalanılarak üretilmektedir. Dolayısıyla bu kalemlerin imalatında geri dönüşüme uygun karton türevi kâğıt kullanılmaktadır. Bu da hem insan sağlığı için hem de çevremiz için çok önemlidir. Bu kalemlerin kurşun uçları ise arsenik, krom, kadmiyum gibi insan ve çevre için çok zararlı olan maddelerden oluşturulmaz.

Bio kalem tüm bu yönlerine ek olarak plastik boyalar içermez ki rahatça ağıza dahi sokulabilir. Bu yönüyle hem çok sağlıklı olan hem de hiçbir zararlı madde içermeyen bu kalemler doğa dostu özellikleriyle de çok önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Üstelik çok kolay bir şekilde kişisel kullanım için imal ettirilebilen çok kullanışlı bir doğa dostu üründür ki fiyatları da gayet uygundur.

Bir önceki yazımız olan Bio Kalemler ve Doğa başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir