Bio Kalem ve Harika Tasarımlar

Bio Kalem ve Harika Tasarımlar

36354615

Bio kalem çevreci bir anlayış ile birlikte doğa dostu bir ürün olarak üretilmiş ve yüzde yüz oranında geri dönüşüm sağlayan muhteşem bir üründür. Bu ürün içinde sağlığa zararlı hiçbir madde barındırmayarak hem çocukların hem de yetişkinlerin hayatına bir katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte tamamen geri dönüşüme uygun olarak üretildiği için de doğaya da büyük bir katkı sağlamaktadır. Kalem unsuru elle tutulan, çoğu zaman ağıza da temas eden bir kişisel eşyadır. Böyle bir eşyada kullanılan tüm malzemelerin sağlık açısından özenle seçilmesine fayda vardır. Bu sebeple bu noktadan hareketle doğa dostu bir anlayışla üretilen bu kalemler ile siz de hem sağlığınıza hem de doğaya sahip çıkmış olacaksınız.

Bio kalem, zararlı plastik içermeyen bir yapıyla üretilmiştir. Bu kalemlerde kullanılan plastik ise biodegradable plastik diye tabir edilen ve vücuda zararı olmayan bir maddeden elde edilir. Aynı zamanda bu plastik türünün tabiata da zararı yoktur. Bilindiği gibi diğer plastik türleri toprakta yok olmayan bir yapıya sahiptir ve uzun süre kendini muhafaza eder. Bu plastik türü ise toprağa atılsa bile bir süre sonra kendiliğinden tamamen yok olur.

Bio kalem doğal üretim için gereken tüm sertifikalar sahip bir kalem türüdür. Bu çok önemlidir zira böylece içinde krom, arsenik gibi zararlı ürünler barındırmaz. Kurşun kalemler üretim sırasında uç olarak genellikle kadmiyum, kurşun gibi zararlı maddeler ile imal edilir. Bu maddeler boya olarak siyah rengi verirler ancak sağlık için uygun değildir. Bunun yerine doğal kalem türlerinde sağlığa zararı olmayan unsurlar devreye girer. Tüm bu özellikleriyle birlikte iyi ve güzel bir hediye olurken doğayı da koruyan bir kalem almak herkesi mutlu edecektir.

Bir önceki yazımız olan Bio Kalem İle Doğaya Destek Olabilirsiniz başlıklı makalemizde Bio Kalem hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir